Porsche překonalo Teslu Model S na okruhu Nürburgring

Autor:

Porsche provedlo testování předsériového exempláře modernizované verze čtyřdveřového sportovního sedanu Taycan na slavném okruhu Nürburgring.

Předchozí model tohoto vozu s označením Turbo S držel rekord v kategorii silničních elektromobilů na této trati až do loňského léta, kdy byl překonán upravenou verzí vozu Tesla Model S.

Nový čas, který vývojový jezdec Porsche Lars Kern dosáhl v Taycanu, předčil Teslu o téměř osmnáct sekund. Ve srovnání s původním rekordem Taycanu to bylo dokonce o 26 sekund rychlejší, což představuje v oblasti motorsportu výrazný rozdíl.

Pro lepší představu: Na 20,8 kilometrovém okruhu v německém regionu Eifel nový Taycan překonal starší model o 1,3 kilometru. V některých úsecích dosahoval navíc vyšší rychlosti o 25 kilometrů ve srovnání s předchozí verzí.

Jediným rozdílem mezi testovacím vozem a tím, který bude k dispozici pro běžné zákazníky, byla vnitřně namontovaná bezpečnostní klec a závodní sedačky.

Porsche zdůrazňuje, že časy dosažené Larsem Kernem byly opakovaně reprodukovatelné a dosaženy bez přerušení. Kevin Giek, šéf modelové řady Porsche Taycan, uvedl, že „Larsův čas na kolo 7:07,55 minuty na Nordschleife je senzační a řadí Taycan do stejné ligy jako elektrická hyperauta.“