Ford nabízí osmiletou záruku na celý elektrovůz Mustang Mach-E, navíc je nově levnější

Autor:

Tuzemská pobočka společnosti Ford se rozhodla zvýhodnit nabídku svého sportovního crossoveru Mustang Mach-E. Podle country manažera Libora Beneše se nyní základní cena tohoto vozu snižuje na 1 238 900 Kč, což je téměř o čtvrt milionu Kč méně než dříve. Tuto informaci Ford zveřejnil na tiskové konferenci během prvního dne pražského veletrhu elektromobility e-Salon.

Dodatečně mají zákazníci možnost využít osmiletou záruku, která pokrývá celý vůz, nikoli pouze elektrický pohonný systém, jak tomu bylo doposud. Ještě větší sleva ve výši 285 000 Kč platí pro Mustang Mach-E s prodlouženým dojezdem díky větší trakční baterii. Sleva se vztahuje i na sportovní verzi GT.

Příští rok Ford udělá další důležitý krok směrem k bezemisní budoucnosti. Společnost plánuje představit řadu nových plně elektrických modelů nejen v osobním, ale i užitkovém segmentu.

Zásadní novinkou bude elektrické SUV Explorer, které bude navrženo a vyráběno v Evropě. První kusy tohoto vozu budou sjíždět z výrobní linky v Kolíně nad Rýnem v průběhu příštího léta. Dalším dostupným elektromobilem by měla být Puma.

K elektrické verzi Transitu (největší ze tří nabízených dodávek) se přidají také plně elektrické verze Custom a Courier, které budou dostupné jak s plechovým nákladovým prostorem, tak i v osobní variantě.