Dacia odhalí své elektrické plány ještě letos

Autor:

Foto: Dacia. Zdroj: Dacia, ČTK

Automobilka Dacia, které se daří rok od roku získávat stále větší tržní podíl v evropských zemích, hodlá na podzim tohoto roku představit své plány na nové modely a rozšíření nabídky elektromobilů.

Vyplývá to z informací britského magazínu Autocar, který se odkazuje na svůj rozhovor s generálním ředitelem rumunské značky Denisem Le Votem. Podle něho také Duster nadále zůstane v nabídce s pohonem všech kol. Ovšem klasický mechanický pohon kol zadní nápravy má být již v tomto roce nahrazen elektrickým jako součást hybridního systému.

Platforma CMF-B, na které je vůz zkonstruován, totiž umožňuje montáž elektrického motoru na zadní nápravu. A není přitom důležité, zda vpředu je umístěný spalovací agregát nebo rovněž elektromotor.

Současně se již začal připravovat plně elektrický Duster. Ten ale přijde na trh až po elektrické verzi městského hatchbacku Sandero a po novém malém levném elektromobilu. Což bude náhrada za současný minivůz Spring.

Kromě těchto vozů má do konce tohoto desetiletí modelové porfolio Dacie obsahovat také vlastní verzi dvoumístného vozítka Renault Twizzy nebo plně elektrické kombi.

One Reply to “Škoda ukázala svůj nový elektrický vrchol. Peaq je obří SUV se sedmi místy, luxusním interiérem a technikou, jakou značka ještě neměla”

  1. Franta Suchar napsal:

    Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
    Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *