Zatímco nejznámější italský výrobce sportovních vozů – značka Ferrari – začne vyrábět svůj první elektromobil ještě během letošního roku, jeho italský konkurent Lamborghini stále oddaluje termín uvedení svých plně elektrických vozů.
Konkrétně například nová generace SUV Urus, která se měla nabízet s čistě elektrickým pohonem, bude od roku 2029 pokračovat s pohonnou jednotkou typu plug-in hybrid. Ta je zabudována i v nyní prodávané verzi.
V rozhovoru pro britský magazín Autocar to uvedl generální ředitel automobilky s býkem ve svém logu Stephan Winkelmann. Důvodem jsou podle něho stále se měnící emisní a jiné předpisy. Právě to může nakonec způsobit další odklad vůbec prvního připravovaného elektromobilu Lamborghini, který má vycházet z koncepčního modelu Lanzador. Ten měl podle původních plánů vyrazit do boje o zákazníky v roce 2028, nyní se mluví o roce 2029.
Ovšem i toto datum může být dále posunuto. „Stále máme sedm měsíců na to, abychom se rozhodli, co budeme dělat dál,“ řekl nejvyšší představitel automobilky. „Jsme velmi flexibilní a neustále přemýšlíme, kdy by to mělo být.“ Winkelmann tvrdí, že odklady jsou způsobené hlavně tím, že křivka přijetí elektrifikace po celém světě je nyní pod prognózou, která byla učiněna před několika lety.


Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.