Tichá frustrace u nabíjecí stanice. Přijedete s akumulátorem volajícím po energii a jediné nabíjecí místo široko daleko blokuje auto, které se nenabíjí. Ať už je to spalovák, jehož řidič si spletl nabíječku s VIP parkováním, nebo elektromobilista, který už má dávno hotovo. Český Ford říká, že je čas s tím něco udělat. S nadhledem a špetkou gentlemanské drzosti.
Představujeme naši malou „guerillovou“ akci pro lepší komunitu: elegantní kartičky, které mluví za vás. Protože hádat se na parkovišti je ztráta času a energie, kterou na cestách potřebujete pro sebe i svůj vůz.
„Nechceme nikoho školit ani vyvolávat konflikty, to není náš styl,“ říká s úsměvem Libor Beneš, Country Manager společnosti Ford Česká republika. „Naše kartička je takový tichý diplomat. Místo troubení a rozčilování zanecháte za stěračem vzkaz, který je sice přímý, ale podaný s noblesou. Věříme, že slušnost a nadhled jsou nejlepší zbraní proti bezohlednosti.“
Jak se stát součástí naší mise za volné nabíječky?
Je to naprosto snadné:
- Napište nám soukromou zprávu na našem Facebooku nebo Instagramu
- My vám zdarma pošleme balíček našich „diplomatických“ kartiček.
- Vy je pak s klidným srdcem a úsměvem zanecháte tam, kde je jich nejvíc potřeba.
Proč to Ford dělá? Protože s širokou nabídkou osobních i užitkových elektrických modelů jsme součástí elektrické revoluce. A k revoluci patří i nová pravidla slušného chování. Naším cílem není jen prodávat skvělá auta, ale také přispět k tomu, aby byl svět elektromobility pro všechny co nejpříjemnější.
Pojďme společně ukázat, že nabíječka opravdu není jen jinak barevné parkovací místo.


Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.