Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.
Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.