Prodeje čínské automobilky BYD se v červenci poprvé v tomto roce zadrhly. Automobilka za červenec ohlásila prodeje celkem 341 030 vozů oproti 377 628 v červnu. V meziročním srovnání pak prodeje pouze stagnovaly.
Prodeje Li Auto v červenci dosáhly 30 731 vozu oproti 36 279 v červnu a byly o 39,7 % nižší v meziročním srovnání.
Prodeje Nio poklesly v červenci na 21 017 vozů oproti 24 925 v červnu a o 2,7 % níže v meziročním srovnání.
Xiaomi oznámila za červenec prodej cca 30 000 vozů oproti 25 000 v červnu. Červencový růst byl největší od letošního března.
Automobilka Xpeng ohlásila prodej 36 717 vozů, což představuje meziměsíční nepatrné zlepšení. Prodeje se nad hranicí 30 000 vozů pohybují už 9 měsíců v řadě.
Harmony Intelligent Mobility Alliance podporovaná Huawei a sdružující značky Aito, Chery a Maextro ohlásila za červenec dodání 47 752 vozů.
Leapmotor podporovaná Stellentisem reportovala za červenec prodej 50 129 vozů, což je nový rekord pro tuto značku.
Prodeje Zeekru, který je podporovaný automobilkou Geely, reportoval za červenec prodej 44 193 vozů, což odpovídá meziměsíčnímu růstu o 2,7 % respektive meziročnímu o 19,7 %.


Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.