Volkswagen Golf získá po faceliftu elektrický dojezd 100 kilometrů

Autor:

Foto: Volkswagen. Zdroj: Volkswagen

Volkswagen nedávno představil modernizovanou podobu osmé generace modelu Golf, který bude k dispozici i ve verzi GTE s plug-in hybridním pohonem. Tato nová verze Golfu, stejně jako nedávno představené modely Passat a Tiguan, nyní nabízí čistě elektrický dojezd ve WLTP režimu až na sto kilometrů díky zásadním úpravám provedeným na pohonu.

Díky menší velikosti a hmotnosti vozu bude nové Golf GTE vyžadovat baterii s menší kapacitou než jeho větší sourozenci Passat a Tiguan. Zatímco tyto modely mají akumulátory s kapacitou 25,7 kWh, Golf se spokojí s kapacitou pouze 19,7 kWh.

Pohonný systém Golfu GTE kombinuje trakční elektromotor s benzinovým čtyřválcem (1,5 TSI), což umožňuje dosažení celkového výkonu až 268 koňských sil.

Modernizace přinesla i rychlejší dobíjení. Nově je možné dobíjet baterii pomocí wallboxu s výkonem až 11 kW, a navíc je k dispozici i dobíjení stejnosměrným proudem s výkonem 50 kW.

Kromě toho facelift zahrnuje vizuální změny, jako jsou úpravy předních světel a nárazníku. Uvnitř vozu pak najdeme nový infotainmentový systém.