Porsche představilo elektrický Macan

Autor:

Foto: Porsche. Zdroj: Porsche

Od značky Porsche je to odvážný a zároveň historický krok. Její nejprodávanější model Macan, který se až dosud vyráběl výhradně se spalovacími pohonnými jednotkami, bude od druhé poloviny letošního roku v nabídce jen s čistě elektrickým pohonem.

V útrobách vozu se ocitne baterie s využitelnou kapacitou 95 kWh, která pracuje s napětím 800 Voltů.
Celé auto je postaveno na nové platformě pro elektromobily koncernu Volkswagen. Je označena zkratkou PPE. Díky ní je umožněno velmi rychlé nabíjení. Z úrovně 10 na 80 procent to bude trvat jen 21 minut.

Zatím představené dvě verze Macan 4 a Macan Turbo mají pohon všech kol. V prvním případě elektromotory poskytují maximální výkon 408 koňských sil a zrychlení z nuly na sto během 5,1 sekundy, Turbo nabídne 639 koní a ohromující hodnotu zrychlení 3,3 sekundy.

Levnější Macan 4 ujede v režimu WLTP na jedno nabití 613 kilometrů, Turbo pak 591. Spotřebu vylepšují i aerodynamické prvky. Například aktivní zadní křídlo nebo aktivní klapky u otvorů pro přívod chladicího vzduchu.

Auto může velmi dobře plnit roli rodinného vozu, V interiéru je dostatek místa pro čtyři dospělé, Také zavazadlový prostor je dostatečný s objeme 640 litrů, Dalších 80 je k dispozici pod přední kapotou.
Již jsou také známé ceny, za které se auto bude prodávat. Za Macan 4 zájemce zaplatí 2 225 750 Kč, Turbo má cenovku 3 059 092 Kč.