Čínský automobilový koncern pokračuje ve své expanzi na evropský trh. Viceprezidentka společnosti BYD Stella Li uvedla v rozhovoru pro britská média, že již příští rok začnou být na našem kontinentu k dostání produkty značky Denza. Ta v hierarchii automobilky BYD hraje roli prémiové odnože konkurující například Audi.
Ovšem ještě výše (z hlediska ceny, zaměření na zákazníky i velikosti jednotlivých modelů) bude stát značka Yangwang. Ta existuje v Číně teprve dva roky a zatím stihla na trh uvést jak obří elektrické SUV U8 s výkonem 1000 koňských sil a schopností plavat na vodní hladině, tak elektrický supersportovní kupé U9.
V přípravě je pak U9, což čtyřmotorový čtyřdveřový sedan. Jeho výkon má činit 1250 koní a bude dosahovat zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině za méně než tři sekundy. Všechny tyto vozy budou podle Stelly Li připravené také v evropské specifikaci a měly by konkurovat stávajícím produktům takových značek, jako jsou Porsche, Bentley či dokonce Ferrari.


Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.