BYD přiveze do Evropy i značku konkurující třeba Bentley

Autor:

Foto: BYD. Zdroj: BYD, ČTK

Čínský automobilový koncern pokračuje ve své expanzi na evropský trh. Viceprezidentka společnosti BYD Stella Li uvedla v rozhovoru pro britská média, že již příští rok začnou být na našem kontinentu k dostání produkty značky Denza. Ta v hierarchii automobilky BYD hraje roli prémiové odnože konkurující například Audi.

Ovšem ještě výše (z hlediska ceny, zaměření na zákazníky i velikosti jednotlivých modelů) bude stát značka Yangwang. Ta existuje v Číně teprve dva roky a zatím stihla na trh uvést jak obří elektrické SUV U8 s výkonem 1000 koňských sil a schopností plavat na vodní hladině, tak elektrický supersportovní kupé U9.

V přípravě je pak U9, což čtyřmotorový čtyřdveřový sedan. Jeho výkon má činit 1250 koní a bude dosahovat zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině za méně než tři sekundy. Všechny tyto vozy budou podle Stelly Li připravené také v evropské specifikaci a měly by konkurovat stávajícím produktům takových značek, jako jsou Porsche, Bentley či dokonce Ferrari.

One Reply to “Škoda ukázala svůj nový elektrický vrchol. Peaq je obří SUV se sedmi místy, luxusním interiérem a technikou, jakou značka ještě neměla”

  1. Franta Suchar napsal:

    Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
    Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *