Již za rok bude Dacia nabízet nový malý elektromobil s cenovkou nepřekračující 450 tisíc korun. Nástupce Springu bude technicky vycházet z rovněž připravovaného elektrického Renaultu Twingo. Díky tomu se podařilo zkrátit vývojový proces na pouhých šestnáct měsíců. To je dokonce kratší doba, než za jakou zvládají v současné době připravit nové modely čínské automobilky.
Dacia tak reaguje na výzvy z mateřského koncernu Renault, který požaduje, aby i ona přispěla k úsilí o snižování emisí CO2. Proto také brzy začne prodávat městský hatchback Sandero s hybridním pohonem.
Nová nejmenší Dacia bude mít pět dveří a místo pro čtyři cestující. Vyrábět se bude, na rozdíl od současného typu Spring, v Evropě. To, aby se vyhnula riziku cel uvalovaných na čínské elektrické automobily.
Viceprezident značky Dacia pro prodej a marketing Frank Marotte v rozhovoru pro britský magazín Auto Express uvedl, že vůz i přes nízkou cenovku bude mít typické znaky vozů Dacia. Tedy především velmi dobrý poměr hodnoty a ceny.
Technické parametry zatím známy nejsou. Lze však předpokládat, že dojezd na jedno nabití bude lepší než v případě Springu, který je 225 kilometrů.


Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.