Škoda již testuje elektromobil Epiq na silnicích

Autor:

Foto: Škoda Auto. Zdroj: Škoda Auto, ČTK

Zatím v takzvané těžké kamufláži se dá na veřejných komunikacích přistihnout nový malý elektromobil značky Škoda. I přes maskování se dá postřehnout, že auto si ponechá většinu rysů, které měl dříve představený koncepční model. Včetně svislých orientovaných otvorů ve stylu značky Jeep ve spodní části předního nárazníku.

Podle zdrojů britské redakce má být automobil odhalen ve druhé polovině příštího roku. Dříve se tedy zákazníci dočkají jeho koncernových sourozenců Volkswagen ID.2 a Cupra Raval, které budou využívat stejnou techniku a stejně jako Epiq se budou vyrábět ve španělské továrně ve městě Pamplona.

Vůz bude zkonstruován na základě platformy MEB small. Jeho pohonný elektromotor bude napájet baterie s kapacitou buď 38 nebo 56 kWh. S tou větší by měl být dojezd na jedno nabití zhruba 450 kilometrů. Maximální nabíjecí výkon má činit 125 kW.

Zajímavostí je, že přes poměrně malou délku cca 4,1 metru nabídne Epiq zavazadlový prostor kolem 490 litrů. To je více než kolik má kapacitu podstatně větší Škoda Elroq. Dáno je to především změnou umístění pohonného agregátu. Elroq ho má vzadu.

One Reply to “Škoda ukázala svůj nový elektrický vrchol. Peaq je obří SUV se sedmi místy, luxusním interiérem a technikou, jakou značka ještě neměla”

  1. Franta Suchar napsal:

    Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
    Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *