Tesla v Číně prodloužila model Y

Autor:

Foto: Tesla. Zdroj: ČTK, Tesla

S označením Model YL se bude na čínském trhu nabízet prodloužená verze plně elektrického SUV americké značky Tesla. Původně pětimístný vůz teď nabídne díky prodloužení rozvoru i zadního převisu místo pro šest cestujících. Konkrétně se hodnota rozvoru zvětšila o patnáct centimetrů na 3040 milimetrů a délka o cca 18 centimetrů.

Ve výsledku to znamená, že přepravní kapacita po sklopení sedaček druhé a třetí řada je skoro o půl metru krychlového větší.

Pohonné ústrojí zůstalo shodné jako u kratší verze tohoto SUV. Hodnota zrychlení se vzhledem k nárůstu hmotnosti snížila o dvě desetiny sekundy na 4,5 sekundy. Maximální rychlost však obě verze mají shodnou – 201 kilometrů v hodině.

Tesla v oficiálních materiálech uvádí, že konstruktéři přepracovali odpružení a vylepšili výbavu. Například vyhřívání je k dispozici pro všech šest sedaček. Ty v prvních dvou řadách navíc můžou být také odvětrávané.

Cena vozu je v přepočtu o téměř 74.000 Kč vyšší než v případě původní variantě. Zákazník tak za Teslu Model YL zaplatí minimálně minimálně 993.000 Kč. Objednávky již je možné zadávat a prvních vozů by se zákazníci měli dočkat během září.

One Reply to “Škoda ukázala svůj nový elektrický vrchol. Peaq je obří SUV se sedmi místy, luxusním interiérem a technikou, jakou značka ještě neměla”

  1. Franta Suchar napsal:

    Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
    Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *