Značka Hongqi, která je nejstarší čínskou automobilkou s rokem založení 1959 a původně vyráběla pouze vozy pro nejvyšší komunistické státní činitele, začne také v brzké době působit v České republice. Informovala o tom slovenská společnost Plastonic, která se stane oficiálním dovozcem do České a Slovenské republiky.
„Jak víme, Hongqi má ambice stát se globálním hráčem na trhu luxusních automobilů a konkurovat etablovaným značkám jako Rolls-Royce, Bentley a Mercedes-Maybach. Je to opravdu velká a ambiciózní výzva. Nás těší, že můžeme být při tom a reprezentovat v našich končinách tuto automobilku,“ uvedl v tiskové zprávě Branislav Kocper, generální ředitel společnosti Plastonic.
Podle něho se již nyní budují dvě dealerství v České republice a celkem šest na Slovensku.
Momentálně budou v nabídce dva čisté bateriové elektromobily EH7 a EHS 7. Zatímco prvně jmenovaný vůz s dojezdem až 640 kilometrů má karosérii sedan a přijde zákazníka nejméně na 1 349 900 Kč, EHS7 je vozem typu SUV s dojezdem přes 500 kilometrů. Může mít výkon až 619 koní a pohon všech kol. Cenovka startuje na úrovni 1 479 900 Kč.
V nabídce budou ale i tři modely se spalovacím motorem. Nejlevnějším z nich s cenou od 939 900 Kč je kompaktní SUV Hongqi HS3.


Nesouhlasím s informací, že nabíjení ze zásuvky 230V je nouzové řešení a nejlepší je nabíjení Walboxem.
Mám elektromobil 3 roky a 8měsíců, najeto mám skoro 66 000km. Nemám Walbox, nabíjím jenom z nabíječky 230V /6-8-10-12A. Dostal jsem ji k novému autu. Asi 3 x se mi za celou dobu stalo že jsem litoval že doma nemám rychlejší nabíjení(Walbox). Moje obvyklá otázka u stánků s Walboxem např. na Ampéru byla: a od kolika ampér se dá nabíjet? A odpověď “ proškoleného“ personálu… snad kolika maximálně ne. Vysvětlím. Mám FVE 230V 3,10 kWp. (06 2009). proto rád nabíjím malým výkonem abych co nejvíce nabíjení pokryl vlastní výrobou. Takže typicky přes víkend nabíjím a přes týden jezdím do práce. Když to nestačí tak nabíjím přes noc z D27d spotovou ekologickou elektřinou. Ta zásuvka do které je připojena nabíječka elektromobilu je standartní a v garáži už byla před pořízením auta.